Slide 1

Konference

PDFTiskEmail

Výstupy projektu EnviSec byly prezentovány na mezinárodní konferenci „Katastrofy a Rizika IDRC Davos 2014“ pořádané Globální platformou pro rizika

Ve dnech 24. až 28. srpna 2014 proběhla ve švýcarském Davosu pátá mezinárodní konference na Katastrofy a Rizika IDRC Davos 2014, s podtitulem ‘Integrovaný management rizik: Role vědy technologií a praxe“ (http://idrc.info/home/).

Číst dále: Výstupy projektu EnviSec byly prezentovány na mezinárodní konferenci „Katastrofy a Rizika IDRC Davos 2014“ pořádané Globální platformou pro rizika

Aktualizováno Úterý, 02 Září 2014 07:03 Napsal uživatel Administrator Pondělí, 01 Září 2014 18:56

 

PDFTiskEmail

Mezinárodní vědecko-politický seminář

Ve dnech 16. - 18. června 2014 se v indonéském Bogoru uskutečnil mezinárodní vědecko-politický seminář "Ekosystémově založené přístupy k omezování důsledků pohrom a adaptacím na klimatické změny". Cílem semináře bylo přispět k tvorbě politik a strategií v oblasti snižování důsledků katastrof a přizpůsobení se klimatickým změnám na základě současných vědeckých poznatků.

Číst dále: Mezinárodní vědecko-politický seminář

Aktualizováno Pondělí, 01 Září 2014 18:56 Napsal uživatel Administrator Pondělí, 01 Září 2014 18:53

 

PDFTiskEmail

Co přineslo 3. české uživatelské fórum Copernicus?

Ve dnech 10. - 11. června 2014 proběhlo 3. české uživatelské fórum Copernicus, v letošním roce zaměřené na radarová data a navazující služby Copernicus. Konference, kterou organizovala CENIA, česká informační agentura životního prostředí, ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí a Ministerstvem dopravy, se zúčastnilo více než 100 českých i zahraničních účastníků. Zahraniční zastoupení bylo reprezentováno zejména Evropskou komisí, Evropskou kosmickou agenturou a Evropskou agenturou pro životní prostředí. Akce byla v letošním roce zaštítěna mezinárodní konferencí European Space Solutions.

Číst dále: Co přineslo 3. české uživatelské fórum Copernicus?

Napsal uživatel Administrator

   

PDFTiskEmail

Voda v antropocénu a bezpečnost

 

 

 

Indikátory, prahy a nejistoty globálního hydrologického systému

V německém Bonnu se ve dnech 21. - 24. května konala konference Voda v antropocénu: výzvy pro vědu a správu, pořádaná organizací Global Water System Project a německým ministerstvem pro vzdělávání a výzkum (BMBF). Konference se zúčastnilo na 500 účastníků ze všech kontinentů z převážně vědecké, ale také ze státní a soukromé sféry, zabývajících se různými aspekty trvale udržitelného řízení vodních zdrojů.

Číst dále: Voda v antropocénu a bezpečnost

 

PDFTiskEmail

2. české uživatelské fórum GMES/Copernicus

Ve dnech 29. - 30. května 2013 pořádala CENIA v pořadí již 2. české uživatelské fórum GMES/Copernicus. Druhý ročník konference byl zaměřen na konkrétní témata služeb Copernicus - krizové řízení, území, atmosféru a změnu klimatu.

Číst dále: 2. české uživatelské fórum GMES/Copernicus