Slide 1

Aktuálně

PDFTiskEmail

Sendajský rámec pro omezování důsledků katastrof 2015 – 2030 (Sendai Framework for Disaster Risk Reduction 2015-2030)

V japonském městě Sendai v prefektuře Miyagi v polovině března vyvrcholila vyjednávání o novou podobu rámce pro snižování rizik na třetí Světové konferenci pro omezování rizika katastrof (WCDRR).

Číst dále: Sendajský rámec pro omezování důsledků katastrof 2015 – 2030 (Sendai Framework for Disaster Risk Reduction 2015-2030)

Aktualizováno Úterý, 19 Květen 2015 16:17 Napsal uživatel Administrator Úterý, 19 Květen 2015 15:47

 

PDFTiskEmail

Článek o environmentální bezpečnosti v časopise Obrana a strategie

V prosincovém čísle časopisu Obrana a strategie (Defence & Strategy), vydávaného Univerzitou obrany, publikovali zástupci řešitelského kolektivu projektu EnviSec článek "Environmentální bezpečnost: Návrh koncepčního rámce pro aplikace v České republice". Cílem článku je přinést integrovaný pohled na koncept environmentální bezpečnosti.

Číst dále: Článek o environmentální bezpečnosti v časopise Obrana a strategie

Napsal uživatel Administrator Pátek, 03 Leden 2014 11:17

 

PDFTiskEmail

Globální platforma pro omezování následků katastrof

Pod záštitou Spojených národů (konkrétně United Nations Office for Disaster Risk Reduction, UNISDR) proběhla od 19. do 23. května 2013 ve švýcarské  Ženevě v pořadí čtvrtá Globální platforma pro omezování následků katastrof. Tato platforma je organizovaná každý druhý rok a má sloužit jako fórum pro výměnu nejnovějších poznatků, diskuzi aktuálního vývoje a budování spolupráce napříč sektory v oblasti zmírňování dopadů živelních pohrom.

Číst dále: Globální platforma pro omezování následků katastrof

   

PDFTiskEmail

2. projektový seminář ENVISEC

Dne 12. listopadu 2012 se uskutečnil 2. projektový seminář projektu "Integrované hodnocení dopadů globálních změn na environmentální bezpečnost ČR". Členové řešitelského týmu se sešli v Českých Budějovicích na detašovaném pracovišti Centra výzkumu globální změny AV ČR.

Napsal uživatel Administrator

 

PDFTiskEmail

1. české uživatelské fórum GMES

CENIA, česká informační agentura životního prostředí ve spolupráci s Ministerstvem dopravy, za podpory NS GEOSS/GMES, se záštitou Ministerstva životního prostředí, za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy uspořádala ve dnech 29. – 30. května 2012 v pořadí první uživatelské fórum GMES. Součástí programu byly prezentace o současném stavu a naplňování GMES jak v ČR, tak v Evropě, či semináře v různých oblastech GMES, jako území, změna klimatu či bezpečnost. V rámci uživatelského fóra vzešla celá řada doporučení a zvěrů pro další rozvoj GMES a využití jeho produktů. Více informací na českých stránkách GMES.

Aktualizováno Čtvrtek, 14 Červen 2012 15:34 Napsal uživatel Administrator Pondělí, 28 Květen 2012 18:15