Slide 1

PDFTiskEmail

2. české uživatelské fórum GMES/Copernicus

Ve dnech 29. - 30. května 2013 pořádala CENIA v pořadí již 2. české uživatelské fórum GMES/Copernicus. Druhý ročník konference byl zaměřen na konkrétní témata služeb Copernicus - krizové řízení, území, atmosféru a změnu klimatu.

 

Konference se zúčastnilo téměř 100 návštěvníků ze státní správy, soukromého sektoru i akademické sféry. Pozvání přijali i zástupci evropských institucí - Generálního ředitelství pro podnikání a průmysl Evropské komise, Evropské kosmické agentury, Evropské agentury pro životní prostředí a JRC - Společného výzkumného střediska Evropské komise.

V rámci posterové sekce opět soutěžil plakát připravený konsorciem projektu EnviSec. Zatímco v  roce 2012 byl představen harmonogram aktivit CENIA v projektu, letos již byly prezentovány jednotlivé pracovní balíčky celého projektu v anglickém jazyce.

Více informací můžete nalézt na konferenčním webu GMES/Copernicus. Rovněž zde můžete nalézt stručné shrnutí a stáhnout prezentace. Závěry konference i v anglickém jazyce si lze stáhnout zde.

A konečně odkaz na fotografie z konference.

 

Simona Losmanová