Slide 1

PDFTiskEmail

Pozvánka na 2.české uživatelské fórum GMES/Copernicus

CENIA, česká informační agentura životního prostředí, hlavní koordinátor Národního sekretariátu GEOSS/GMES, si Vás dovoluje pozvat na 2. české uživatelské fórum GMES/Copernicus, které se koná ve dnech 29. - 30. května ve Velkém sále Ministerstva dopravy v Praze. Spolupořadatelem akce jsou Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo dopravy a Technologické centrum Akademie věd ČR.

 

Hlavním cílem letošní konference je prezentovat, diskutovat a osobně prověřovat využívání dat, aplikací a dostupných služeb, které evropský program Globální monitorování životního prostředí a bezpečnosti (GMES), nově pojmenovaný Copernicus, nabízí. Těšit se můžete na shrnutí možných příležitostí pro obchod a průmysl nebo informace o přípravě na projektové výzvy v HORIZONTu 2020. Novinkou letošního ročníku bude kromě úzkého zaměření se na 3 hlavní témata - krizové řízení, území, atmosféra a změna klimatu možnost podílet se na vytváření implementačního plánu Copernicus v České republice, prezentovat vlastní činnost spojenou s GMES/Copernicus v sekci individuálních prezentací, soutěžit o nejlepší poster nebo osobně registrovat Váš region do evropského sdružení NEREUS. Součástí konference bude výstava vítězných snímků fotografické soutěže ImagineAir, pořádané Evropskou agenturou pro životní prostředí v r. 2012.

Letos opět přivítáme zástupce významných evropských institucí zabývajících se programem Copernicus př. Evropská komise – Generální ředitelství pro podnikání a průmysl (EC – DG ENTR - Copernicus Unit), Evropská kosmická agentura (ESA), Evropská agentura pro životní prostředí (EEA), Evropská komise - Společné výzkumné středisko (JRC).

S ohledem na omezenou kapacitu míst v sále Vám doporučujeme provést včasnou registraci prostřednictvím online formuláře dostupného na webových stránkách GEOSS/GMES v České republice.

Podrobné informace o akci včetně předběžného programu naleznete na webových stránkách COPERNICUS.