Globální platforma pro omezování následků katastrof
Pod záštitou Spojených národů (konkrétně United Nations Office for Disaster Risk Reduction, UNISDR) proběhla od 19. do 23. května 2013 ve švýcarské Ženevě v pořadí čtvrtá Globální platforma pro omezování následků katastrof. Tato platforma je organizovaná každý druhý rok a má sloužit jako fórum pro výměnu nejnovějších poznatků, diskuzi aktuálního vývoje a budování spolupráce napříč sektory v oblasti zmírňování dopadů živelních pohrom.
Číst dále: Globální platforma pro omezování následků katastrof
Voda v antropocénu a bezpečnost
Indikátory, prahy a nejistoty globálního hydrologického systému
V německém Bonnu se ve dnech 21. - 24. května konala konference Voda v antropocénu: výzvy pro vědu a správu, pořádaná organizací Global Water System Project a německým ministerstvem pro vzdělávání a výzkum (BMBF). Konference se zúčastnilo na 500 účastníků ze všech kontinentů z převážně vědecké, ale také ze státní a soukromé sféry, zabývajících se různými aspekty trvale udržitelného řízení vodních zdrojů.
2. české uživatelské fórum GMES/Copernicus
Ve dnech 29. - 30. května 2013 pořádala CENIA v pořadí již 2. české uživatelské fórum GMES/Copernicus. Druhý ročník konference byl zaměřen na konkrétní témata služeb Copernicus - krizové řízení, území, atmosféru a změnu klimatu.
Prezentace projektu EnviSec ve Washingtonu
Prezentace projektu EnviSec na konferenci Katastrofy a životní prostředí: věda, připravenost a resilience
13. národní konference Národní rady pro vědu a životní prostředí, Washington, D.C., 15.-17.1. 2013
V rámci mezinárodní konference Katastrofy a životní prostředí, kterou již po třinácté pořádala Národní rada pro vědu a životní prostředí (National Council for the Science and Environment, NCSE) ve Washingtonu, D.C., byl odborné veřejnosti představen projekt EnviSec. Projekt Integrované hodnocení dopadů globálních změn na environmentální bezpečnost České republiky byl představen formou posterové prezentace, která shrnovala cíle projektu, plánované výsledky, jakož i popis probíhajících a plánovaných projektových aktivit. Oceňován byl zejména integrovaný přístup projektu k řešení problematiky environmentální bezpečnosti na národní úrovni.
Napsal uživatel Administrator Pátek, 08 Únor 2013 11:30
Katastrofy a životní prostředí: 13. konference NCSE
Katastrofy a životní prostředí: věda, připravenost a resilience
13. konference Národní rady pro vědu a životní prostředí, Washington, D.C., 15.-17.1. 2013
Zhruba 1 200 účastníků se v polovině ledna 2013 sešlo v hlavním městě Spojených států, aby se zúčastnili letošní výroční konference americké Národní rady pro vědu a životní prostředí (National Council for the Science and Environment, NCSE). Představitelé z vědy, politické i soukromé sféry, záchranného systému, ochrany životního prostředí, místních úřadů i nevládních organizací se po tři dny intenzivně zabývali několika klíčovými tématy - kaskádovými efekty katastrof, rolí pohrom jakožto řídících mechanismů pro změny ekosystémů, důsledky lidského chování, resiliencí měst, zranitelností sociálně-ekologických systémů a novými pohledy na zmírňování škod.
Číst dále: Katastrofy a životní prostředí: 13. konference NCSE
Napsal uživatel Administrator Pátek, 08 Únor 2013 11:22
Více článků...
Strana 2 z 3